Čo sú minerálne farby Fusion Mineral Paint

Aktualizované 30 decembra 2023

minerálne farby Fusion Mineral Paint

FUSION Mineral Paint™

Minerálna farba FUSION Mineral Paint ™ vyniká oproti iným značkám výnimočnou jednoduchosťou aplikácie, vysokým krytím a zabudovaným vrchným náterom. S viac ako 50 nádhernými odtieňmi na výber môžete zvládnuť akýkoľvek projekt, či už malý alebo veľký! S minerálnou farbou Fusion Mineral Paint budete môcť vystaviť na obdiv svoju tvorivosť už za pár hodín. Pridajte si do života farby, vlastnoručne premeňte staré či nové kúsky svojho domova, popustite uzdu svojej kreativite a hlavne, užite si čas na tvorenie – pretože s Farbami je život krajší. 

Viac ako 70 nádherných odtieňov
Minimálna príprava - aj bez brúsenia
Vysoká výdatnosť a krycia schopnosť
Trvanlivý a odolný matný povrch
Bez potreby fixácie povrchu
Veľmi jenoduchá aplikácia

Najčastejšie otázky o minerálnych farbách FUSION Mineral Paint

Čo sú minerálne farby FUSION Mineral Paint?

Minerálne farby Fusion Mineral Paint  sú farby, ktorých zloženie tvorí zo 100% akrylová živica bez vinylu, alebo iných zbytočných plnív. Pigmenty sú získavane z prírodných organických látok alebo minerálov a naše farby sú 100% netoxické bez obsahu VOC (prchavých organických zlúčenín), a neobsahujú žiadne olovo ani ftaláty.

Navyše majú v sebe už zabudovanú kryciu vrstvu, ktorá je vodeodolná, odolná voči fľakom a UV žiareniu, čo znamená, že ju nemusíte voskovať, ani lakovať.

Ako dlho trvá kým farba vyschne?

Naša akrylová farba Fusion Mineral Paint  vyschne na dotyk cca po 30tich minútach, ale pre najlepší výsledok odporúčame počkať 1-2 hodiny medzi jednotlivými vrstvami. Minerálna farba vyzreje za cca 21 dní – to je čas, za ktorý voda v nej obsiahnutá kompletne vyprchá. Počas tohto obdobia, kým úplne nevyzreje, je vhodné vyhnúť sa priamemu kontaktu s vodou. Takže počas obdobia zrenia farbený povrch nečistite. Budete prekvapení aký bude povrch po čase odolný.

Čo všetko môžem s akrylovými farbami Fusion™ natrieť?

Skoro všetko. Samozrejme, najčastejšie nábytok, ale často vídame minerálnu farbu Fusion™ na vchodových dverách, kuchynských a kúpeľňových skrinkách, na obkladačkách či dokonca aj na topánkach!

Môžem použiť minerálnu farbu Fusion™ v exteriéri?

Áno! Akrylová farba Fusion™ má UV ochranu a je vodeodolná, to znamená, že vydrží dážď a UV filter ju ochráni pred vyblednutím na priamom slnku. Počas posledných 5tich rokov bola testovaná a naozaj znesie aj kanadskú zimu. Neodporúčame však maľovať zničené, lúpajúce sa drevo.

Ako mám pripraviť svoj kúsok pred natieraním?

AJ keď aplikácia minerálnej farby vyžaduje minimálnu prípravu, stápe platí, že aj superkvalitná farba je iba taká silná aký silný je podklad na ktorý ju aplikujete. To znamená, že v závislosti od konkrétnej situácie je príprava povrchu kľúčová pre jej trvácnosť a odolnosť. Odporúčame všetky povrchy vyčistiť pred natieraním naším bezfosfátovým prípravkom TSP Alternative, alebo iným odmasťovačom.

Povrchy, ktoré sú vysoko lesklé, odporúčame zľahka zdrsniť jemným brúsnym papierom (200 a viac), aby akrylová farba ľahšie priľnula. Ak je povrch extrémne hladký a lesklý, prípadne veľmi štruktúrovaný a nedá sa prebrúsiť, alebo chcete natierať lamináty, vinyl, thermofoil, krehké plasty, je možné, že budete musieť najprv natrieť vrstvu nášho prípravku Ultra Grip™ – špeciálnu vrstvu, ktorá zvýši priľnavosť týchto povrchov.

Ak máte drevený povrch, ktorý nie je vyzretý a môže z neho vytekať živica cez tzv. hrče, alebo má predchádzajúci náter tendenciu presakovať, použite 1-2 vrstvy šelakového základu.

Ak bol povrch v minulosti voskovaný, vosk musíte odstrániť pomocou tzv. mineral spirit, resp. terpentínu.

Koľko farby budem potrebovať?

Nie tak veľa ako myslíte. Každé 500ml balenie minerálnej  farby Fusion Minerla Paint™ pokryje zhruba 7m², čo sú asi dve vrstvy na väčšej komode. Výrobcovia zvolili 500ml balenie farby, pretože toto množstvo postačuje na väčšinu projektov a neostáva vám príliš veľa nespotrebovaných zvyškov. Myslite však na to, že pokrytie závisí od odtieňa, ktorý používate, pôvodného povrchu a techniky, ktorú ste si zvolili.

Môžem použiť akrylovú farbu Fusion™ na moje kuchynské skrinky?

Určite áno! Fusion™ je extreme odolná a trvácna, môžete ju utierať do čista. Používajte mäkkú handričku a jemnú mydlovú vodu.

Kedy potrebujem použiť vrchnú vrstvu?

Na minerálnu farbu Fusion™ nikdy nepotrebujete  použiť vrchnú fixačnú vrstvu, ale niekedy sa môže stať, že ju budete chcieť použiť. My odporúčame vrchnú vrstvu na extrémne namáhané povrchy ako sú kuchynské skrinky, stolové dosky. Pre takéto povrchy odporúčame na svetlejšie odtiene použiť náš Tough Coat™ matný, alebo lesklý  a na tmavšie odtiene náš neutrálny Stain & Finishing Oil.

Vrchné vrstvy môžete použiť aj keď budete chcieť zvýšiť lesk farby, prípadne zvýrazniť niektoré časti.

Je možné brúsenie a patinovanie?

Absolútne áno! S touto farbou sa dá pracovať veľmi ľahko, ale pre ľahšie dosiahnutie brúseného patinovaného povrchu odporúčame brúsiť farbu ihneď po zaschnutí. Fusion Mineral Paint je veľmi odolná, takže dosiahnutie rovnakého výsledku brúsenia vyžaduje po vytvrdnutí (21 dní) oveľa viac práce! Po brúsení odporúčam naniesť na farbu vrchný náter – lak alebo vosk, pretože brúsením narušíte odolný povrch ktorý vytvorí farba a preto bude nevyhnutné náterom laku alebo vosku či oleja povrch zakonzervovať, aby ste zabránili poškodeniu vodou a nadmerným opotrebovaním. 

Aká je životnosť farby?

Fusion™ vydrží 7 rokov ak je skladovaná v zatvorenej nádobe. Ak už je raz otvorená vložte medzi farbu a vrchnáčik potravinovú fóliu, aby ste zabránili prenikaniu vzduchu a vysychaniu.

Môžete mi namiešať odtieň na mieru?

My nie, ale radi vám poradíme a vy si môžete namiešať odtieň presne aký potrebujete. Najjednoduchší spôsob ako to urobiť je vyliať tester (balenie 37 ml) do 500 ml balenia farby. Všetky odtiene minerálnej farby Fusion Mineral Paints™ môžu byť miešané navzájom. Pred zmiešaním najskôr farby premiešajte.

A kde sa farby vyrábajú?

Farby FUSION pochádzajú z Kanady, kde ich vyrába rodinná firma Homestead House ltd. Viac info v angličtine na fusionmineralpaint.com

Nákupný košík
Návrat hore