Farby na stenu Kalklitir - Limewash

Farba na steny Kalklitir je modernizovaná verzia tradičnej vápennej farby (Limewash), ktorá sa storočia používala v európskej architektúre.  Je veľmi trvácna a odolná voči vyblednutiu. Určená je prevažne na maľovanie stien, ale natriete ňou aj drevo, betón, omietku, sádru. Farbu aj ostatné produkty od Kalklitir ponúkame ako prví na Slovensku. Doručenie 1 kg vrecka je zdarma, rovnako ako aj každej objednávky nad 70 Euro.

Prírodná farba pre zdravý interiér

Vápenná farba Kalklitir neobsahuje VOC a všetky pigmenty (minerálne, alebo oxidy) sú bezpečné na použitie.  Dodáva sa v práškovej forme, čím je ešte ekologickejšia. Kalklitir je vysoko porézna a priedušná farba, ktorá efektívne reguluje úroveň vlhkosti v interiéri. Zároveň je vysoko alkalická, čím zabraňuje rastu húb a plesní.

Prémiová farba pre “dizajnové” steny

Okrem funkčných vlastností je farba Kalklitir výnimočná aj pre svoje estetické kvality. Má jedinečnú textúru, ktorá dáva povrchu charakteristický mäkký, jemne matný vzhľad pripomínajúci prírodný kameň, alebo omietku. Výsledný vzhľad závisí od zvolenej techniky maľovania, ktorými môžeme dosiahnuť mnohé štýly. Najžiadanejší je „cool“ nerovnomerný, fľakatý, alebo obláčikový efekt. Podrobne o technikách, vrátane tradičnej techniky „Limewash“ – vápnenia si prečítajte tu.

Farby Kalkltir je najlepšie nanášať prírodným štetcom s dlhým vlasom, alebo valčekom, napríklad z našej ponuky. Natretý povrch možno zafixovať prípravkom Top Coat, čím sa stane vode odolným. Vo výnimočných prípadoch je vhodné použiť základný náter Primer.

Zobrazených 1–30 z 50 výsledkov

Nákupný košík
Návrat hore