Maľujeme s mliečnymi farbami

Aktualizované 30 apríla 2024

Mliečne farby sú tie najstaršie farby aké ľudstvo používalo. Sú v práškovej podobe a ich základnou hmotou je mliečna bielkovina kazein. Pridaním pigmentov vznikla nádherná paleta odtieňov. Významnou vlastnosťou mliečnych farieb je to, že sa vpíjajú do dreva (podkladu) a vytvárajú tak krásny jednoliatý povrch, na ktorom neuvidíte ťahy štetca. Zafixovaním olejmi získate superodolný povrch, ktorý ani nechtom nepoškriabete. Farba vyschne a vyzreje za 30 minút. Je to ta najrýchlejšie schnúca farba. A ešte jedno naj:  je to najekologickejšia farba – neobsahuje žiadne VOC a je v práškovej podobe. Prášok môžete rozrobiť s vodou v takom množstve, aké budete potrebovať na váš projekt a zvyšok prášku môžete uchovávať niekoľko rokov :-). Na kurze vám prezradíme ako si ich pripraviť, ako postupovať pri natieraní aj iných povrchov ako drevo.

Nemenej fantastické je aj to, aké rôzne zaujímavé efekty viete s nimi dosiahnúť.  Na kurze si techniky vyskúšame na drevených vlajočkách. Ich pospájaním vytvoríte krásnu girlandu do vášho interiéru. Na každej vlajočke si skúsime iné odtiene a iné techniky. Na záver ozdobíme transferom, pečiatkou, alebo šablónkou. Zafixujeme olejmi.

Hotovú girlandu zo 6ks malých vlajočok si odnesiete domov a skrášlite svoj interiér, prípadne ňou budete môcť niekoho obdarovať :-).

Pri práci budeme používať mliečne farby značky Fusion a Homstead House, ktoré majú krásnu paletu odtieňov.

Vyskúšame si:

  • patinu prebrusovaním dvoch odtieňov
  • vytvorenie štruktúry
  • zaujímavý dvojfarebný krakel
  • mliečne moridlá
  • ozdobenie pečiatkou
  • ozdobenie transfermi
  • 3D šablóna pomocou perleťovej embosovacej  pasty
  • fixovanie – vosky, oleje

Poskytneme vám materiál na prácu, malé občerstvenie, veľa tipov a trikov, ďalšie poradenstvo pri vašej tvorivej práci.  Priniesť si nepotrebujete nič, zástery na vás čakajú. Stačí vám dobrá nálada, chuť sa niečo naučiť, otvorená myseľ a môžeme začať. Už sa na vás tešíme!


Cena workshopu je 75,- eur.

Účastníkom kurzu ponúkame 10% zľavu na všetky produkty v našom obchode pri prvom nákupe v deň kurzu.

Po dohode je možné pripraviť individuálny kurz aj pre menšie skupinky v čase a termíne, ktorý vám vyhovuje. Vieme sa dohodnúť aj na kurze v Banskej Štiavnici v našom spriatelenom ateliéri Momoko. Ak sa vás na kurz nazbiera skupinka aspoň štyroch dám, naplánujeme si termín, ktorý bude všetkým vyhovovať.

Platba je možná vopred, alebo v hotovosti v deň kurzu. Kurz môžete aj darovať. Darčekovú kartu zakúpite tu.

Miesto:

s Farbami,  Družstevná 5, Bratislava

Parkovanie možné:

OC Centrál – 3 hod zdarma, 5 min od obchodu

pred obchodom – platené mestské parkovanie 1,50 €/hod

parkovisko pred Farmaceutickou fakultou UK 1,50-€/hod

Účasť je potrebné potvrdiť mailom na adrese:  [email protected], resp. telefonicky: 0903 766 376

Workshop vedie Baja Solovicová

Termíny:

štvrtok 23.5. 2024. o 16:00 do približne 20:00 hod

Nákupný košík
Návrat hore