Maľujeme s kriedovými farbami

Aktualizované 23 januára 2024


Na tomto kurze sa dozviete ako pracovať s kriedovými farbami Vintage Paint a kriedovo-ílovými farbami Daydream Apothecary a sami sa budete môcť presvedčiť o ich výnimočnosti a jednoduchosti použitia pri renovácií nábytku, tvorbe umeleckých diel, premenách svojich stien,….

Obidve značky ponúkajú farby, ktoré sú mimoriadne vo svojej kvalite a štýle.

Farby Vintage Paint majú bohatú škálu odtieňov od jemných pastelov po hlboké tóny a nechýbajú ani žiarivé intenzívne odtiene, ktoré vyzerajú úplne autenticky, akoby vznikli priamo v inom čase. Majú krémovú textúru, takže práca je s nimi jednoduchá aj pre začiatočníka. Výrobcovia sú hrdí na to, že Vintage Paint sú držiteľom značky EU Ecolabel za udržateľnú výrobu.  Sú bezpečné ako pre vás a vaše deti, tak aj pre životné prostredie.

Podobne aj farby od Daydream Apothecary sú topkou vo svojej kategórií. Daydream Apothecary vytvorili tie najžiarivejšie farby pre profesionálnych umelcov aj domácich nadšencov redizajnu nábytku. Ich originálna receptúra neobsahuje žiadne prchavé organické zlúčeniny (VOC), riedi sa vodou, krásne sa mieša a kombinuje s inými farbami. Farby na báze ílu a kriedy zaručujú, že farba ľahko priľnie k väčšine povrchov bez potreby predchádzajúcej prípravy alebo základného náteru. Daydream Apothecary Paint je veľmi všestranná  farba s prekvapivo dobrou krycou schopnosťou aj výdatnosťou. Ponúka možnosť dosiahnuť ako super hladký, tak aj štruktúrovaný povrch. Je to hotové umenie v plechovke!

Ak hľadáte spôsob, ako dodať svojim projektom šarm a autenticitu, Vintage Paint kriedové farby a Daydream Apothecary – kriedovo – ílové farby sú neodolateľnou voľbou. Ich výnimočná kvalita a široká škála farieb umožňujú premeniť každý kúsok do umeleckého diela, ktoré púta pozornosť a obdiv.

Na tomto kurze budeme tvoriť a hrať sa s farbami. Povieme si ako pripraviť nábytok pred maľovaním, ako ho očistiť a ošetriť. Upozorním vás na najčastejšie chyby a omyly, aby ste sa im pri svojej práci úspešne vyhli a predišli tak nespokojnosti s výsledkom.
Povieme si ako použiť tieto farby na rôzne povrchy, ako ich kombinovať a miešať. Pozrieme si ukážky a preberieme postupy rôznych techník. Na drevenej pracovnej doske si vytvoríte vzorky týchto techník:
  • patinu pomocou dvoch náterov (prebrusovanie náterov)
  • nenápadné prelínanie sa odtieňov (ombré)
  • štruktúrovaný povrch (hrdza) a zvýraznenie pomocou voskov
  • použitie transferov – pretláčanie obrázkov
  • práca s pečiatkami pomocou atramentov
  • vzor s 3D šablónou a štruktúrovacou pastou

Poskytneme vám materiál na prácu, malé občerstvenie, veľa tipov a trikov, ďalšie poradenstvo pri práci s farbami. Pracovné dosky si odnesiete pre ďalšiu inšpiráciu domov. Ako darček od nás dostanete originálnu drevenú špachtľu na miešanie farieb a  vzorkovník farieb urobený reálnymi farbami.  Priniesť si nepotrebujete nič, zástery na vás čakajú. Stačí vám dobrá nálada, chuť sa niečo naučiť, otvorená myseľ a môžeme začať. Už sa na vás tešíme!


Cena workshopu je 75,- eur.

Účastníkom kurzu ponúkame 10% zľavu na všetky produkty pri prvom nákupe v deň kurzu.

Po dohode je možné pripraviť individuálny kurz aj pre menšie skupinky (minimálne trojčlenné) v čase a termíne, ktorý vám vyhovuje.

Platba je možná vopred, alebo v hotovosti v deň kurzu. Kurz môžete aj darovať. Darčekovú kartu zakúpite tu.

Miesto: s Farbami, Družstevná 5, Bratislava

Parkovanie možné:

OC Centrál – 3 hod zdarma, 5 min od obchodu

pred obchodom – platené mestské parkovanie 1,50 €/hod

parkovisko pred Farmaceutickou fakultou UK 1,-€/hod

Účasť je potrebné potvrdiť mailom na adrese:  [email protected], resp. telefonicky: 0903 766 376

Termíny:

22.2.2024 – štvrtok od 16:00 do cca 20:00

Nákupný košík
Návrat hore