Maľujeme s minerálnymi farbami Fusion

Aktualizované 30 apríla 2024

V marci 2021 sme priniesli na náš trh kanadskú značku farieb Fusion Mineral Paint. Sú to farby určené na nábytok, ale použiť ich môžete aj na kov, sklo, steny, výborne držia aj na textíliách. Ich zloženie tvorí 100% akrylová živica a pigmenty získavané z prírodných organických a anorganických minerálov. Fusion sú ekologické farby, 100% netoxické, s veľmi nízkym obsahom prchavých látok (VOC), ktoré využijete v interiéri aj v exteriéri.

Tieto farby majú v sebe už zabudovanú kryciu vrstvu, ktorá je vode odolná, odolná voči fľakom a UV žiareniu, čo znamená, že ju nemusíte voskovať, ani lakovať. FMP sú úžasné, pokiaľ je vašim cieľom hladký jednoduchý náter takmer bez viditeľných ťahov štetca s extrémnou odolnosťou. Vhodné sú na prerábku kuchýň, obývačkových skriniek, kúpeľňového nábytku, vchodových dverí, v kombinácií s našimi vysoko odolnými lakmi Polyvine sú vhodné aj na podlahy a dlažby.

Môžete však s nimi aj experimentovať a vytvárať zaujímavé efekty, ak použijete: farebné vosky, zostarujúce či farebné glazúry, metalické farby, farebné a fixačné oleje. Fusion má v ponuke aj množstvo zaujímavých doplnkových produktov ako embosovacie pasty, krakelovače, produkty na vytvorenie textúry. Poviem vám všetko o ich použití a niektoré si aj vyskúšame.

Na kurze s farbami Fusion Mineral Paint sa dozviete všetko o farbách Fusion a hlavne si vlastnoručne vyskúšate, ako sa rôzne produkty Fusion používajú, aby ste si mohli vytvoriť farebný domov a interiérové doplnky podľa svojich predstáv. Pracovať budeme na drevených doštičkách, na ktorých si vyskúšate techniky. Potom si vyberiete niektorý z našich drevených polotovarov (podnos, šperkovnička, krabička na kapesníčky….), ktorý si podľa vlastnej predstavy namaľujete a ozdobíte. Donesiete si domov hotový výrobok, ktorým môžete niekoho obdarovať :-).

Dozviete sa všetko o tom ako si nábytok pred maľovaním pripraviť a očistiť, akú techniku a postup zvoliť pri rôznych druhoch povrchov.

Vyskúšame si:

  • štrukturovaný náter
  • hladký náter s tieňovaním
  • vzor cez šablónu
  • 3D vzor pomocou embosovacej pasty a 3D šablóny
  • akcenty pomocou glazúry a farebných voskov
  • nábytkové transfery
  • vzory pomocou pečiatok
  • odnesiete si domov 4 drevené kachličky so skúškou farebných techník  

Priniesť si nepotrebujete nič, zástery na vás čakajú. Stačí vám dobrá nálada, chuť sa niečo naučiť, otvorená myseľ a môžeme začať. Na našich kurzoch si oddýchnete, zrelaxujete, vyskúšate si farby a rôzne techniky, načerpáte inšpiráciu a odvahu pustiť sa do vlastných prerábok. Kurzy prebiehajú v komornej atmosfére. Na jednom kurze sú maximálne štyria účastníci. Teším sa na vás v Bratislave na Družstevnej 5.


Cena workshopu je 75,- eur.

Účastníkom kurzu ponúkame 10% zľavu na všetky minerálne farby pri prvom nákupe v deň kurzu.

Po dohode je možné pripraviť individuálny kurz aj pre menšie skupinky (minimálne trojčlenné) v čase a termíne, ktorý vám vyhovuje.

Kurz viem urobiť aj v Banskej Štiavnici, ak sa nazbiera skupinka aspoň štyroch dám v našom spriatelenom štiavnickom ateliéri Momoko. Termín by sme dohodli potom tak, aby nám všetkým vyhovoval.

Platba je možná vopred, alebo v hotovosti v deň kurzu. Kurz môžete aj darovať. Darčekovú kartu zakúpite tu.

Miesto:

s Farbami,  Družstevná 5, Bratislava

Parkovanie možné:

OC Centrál – 3 hod zdarma, 5 min od obchodu

pred obchodom – platené mestské parkovanie 1,50 €/hod

parkovisko pred Farmaceutickou fakultou UK 1,50-€/hod

Účasť je potrebné potvrdiť mailom na adrese:  [email protected], resp. telefonicky: 0903 766 376

Workshop vedie Baja Solovicová

Termíny: 


Nákupný košík
Návrat hore