Hosťujúci workshop: Šitý šperk v technike PEYOTE so Sashou SI

Aktualizované 30 apríla 2024

Kto nás workshopom povedie? Nechajme ju, nech sa nám predstaví 🙂 :

Volám sa Sasha a žijem v Banskej Štiavnici. Navrhujem a vyrábam unikátne šperky, oblečenie a doplnky z tých najkvalitnejších materiálov. Pred viac ako 14mi rokmi som objavila umenie korálkovania a začala som objavovať rôzne techniky a možnosti dizajnu. Väčšina mojich šperkov existuje v jednom kuse. Používam japonské a české sklenené korálky, prírodné polodrahokamy, kovové nite, oceľ, textil a kožu. Skúmam históriu a techniky, ktoré používam,  aby som vytvorila elegantné, ale aj extravagantné kúsky. Svoje vedomosti a konw-how s radosťou odovzdávam na mojich workshopoch v Štiavnici aj inde. 

Môj prvý workshop v spolupráci s sFarbami bude venovaný šitému šperku v technike PEYOTE.

Počas workshopu budeme pracovať s pestrou škálou materiálov, z ktorých si budete môcť navrhnúť a vyrobiť svoj vlastný autorský šperk.

V prvej časti vám vysvetlím hlavné zásady navrhovania šperkov a spolu si vytvoríme jednoduchú vizualizáciu. Následne si vyberiete zo širokej ponuky kvalitných materiálov, ktoré môžete použiť vo vašom osobnom šperku.

Ďalej vás zoznámim s technikou modelovania šperku. Postupne vás prevediem celým procesom až po finalizáciu.

Výsledkom workshopu bude váš vlastný originálny pár náušníc, alebo iný šperkový prvok, ktorý si vyberiete. Celý proces by mal trvať približne 2-3 hodiny.

Šitý šperk je založený na technike “peyote”, ktorá využíva drobné sklenené korálky. Jej možnosti sú veľmi široké,takže každý výrobok bude prispôsobený vám na mieru. Postupom času sa naučíte, ako vytvoriť rôzne tvary – náhrdelníky, náramky, prstene, náušnice. Nikto neodíde naprázdno, každý si odnesie svoj vlastný jedinečný kúsok a dúfam, že aj inšpiráciu do ďalšej tvorby.”

Sashinu tvorbu si môžete pozrieť na jej krásnom a inšpiratívnom instagramovom profile https://www.instagram.com/si.sasha/

Termín: pripravíme podľa záujmu

Cena kurzu 55,-Eur

V cene je zahrnutý všetok materiál na prácu, malé občerstvenie. Pre lepšie vnímanie detailov je potrebné doniesť si okuliare, ak ich nosíte. Dobrá nálada je zaručená 🙂
Platba je možná vopred prevodom na účet, prípadne v hotovosti v deň kurzu.  Podklady k platbe vám budú odoslané po prihlásení.

Miesto: S Farbami, Družstevná 5, Bratislava

Vaše otázky smerujte na adresu:  [email protected], resp. telefonicky: 0903 766 376

Nákupný košík
Návrat hore