Odkladací stolík Lem Lem

Aktualizované 6 marca 2023

K vytvoreniu nového odtieňa Chalk Paint® Lem Lem inšpirovala Annie Sloan návšteva Etiópie na jar 2017. Zaujala ju teplá zelená farba cibuľovín, ktoré pestujú ženy v rámci Semienkového projektu nadácie Oxfam. Výťažok z predaja každej plechovky Lem Lem podporí práve tento projekt a bude tak pomáhať zmierniť chudobu v Etiópií.
Aj u nás je tento odtieň dobre známy. V minulosti sa táto zelená bežne používala na kuchynský nábytok. Jednu takú, doteraz nepremaľovanú, poličku mám aj ja.
Chcela som túto farbu vyskúšať a rozmýšľala na čom by najlepšie vynikla. Našla som tento starý, časom už poznačený stolík a myslím, že mu to s Lem Lem pristane. Odtieň je taký pekný a zaujímavý, že sa mi už nežiadalo kombinovať ho s iným. Na finálnu úpravu som použila číry vosk Annie Sloan Clear Wax® a miernu patinu vekov dodala tmavým voskom Annie Sloan Dark Wax.
Lem Lem sa bude vynímať v každom vidieckom a vintage interiéri, ale smelo ho môžete použiť aj na moderné a retro kúsky.
Nebojte sa tento odtieň miešať s inými. Zaujímavá zmes vzniká s primiešaním odtieňov Florence, Amsterdam Green, Henrietta, Giverny, English Yellow či Old White.

Nákupný košík
Návrat hore