Ako aplikovať dekupážové papiere Mint By Michelle

Aktualizované 6 marca 2023

Papiere na dekupáž Mint By Michelle sú navrhnuté a vyrobené v Austrálií. Ich motívmi sú obrazy známych aj neznámych maliarov, fotografie prírody, retro grafiky, … Každý si nájde svoj obľúbený kus, ktorým si vnesie kus umenia do svojho interiéru. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach A1 (59,4 x 84,1cm) a A3 (29,7 x 42cm).

Ponúkame vám dva spôsoby ako môžete tieto papiere aplikovať na svoj nábytok.


Starý, pokrčený, patinovaný vzhľad
1. Na pripravený povrch (namaľovaný, alebo surový) naneste lepidlo na dekupáž Annie Sloan Image Medium postupne a po menších častiach povrchu.

2. Priložte obrázok k povrchu a hladkajte obrázok stieracím pohybom smerom dole tak, aby ste vytlačili od stredu po okraj všetky vzduchové bubliny. Na pritláčanie môžete použiť špongiu, alebo kúsok fólie… Obrázok môžete vyrovnávať alebo pokrčiť podľa vlastného vkusu. 

3. Stieracie pohyby opakujte, kým nie je celý obrázok prilepený na požadovaný povrch.

4. Obrázok môžete zafixovať lepidlom na dekupáž Annie Sloan Image Medium alebo Annie Sloan lakom (matným, alebo lesklým) v niekoľkých vrstvách podľa vlastného vkusu.

5. Keď chcete vyrovnať záhyby/zvlnenie na obrázku alebo chcete dosiahnuť viacej \“zastaralý\“ vyblednutý vzhľad, jemným šmirgľom prebrúste povrch pred nanesením ďalšej vrstvy lepidla alebo laku. 

Pre inšpiráciu si pozrite ako si Michelle poradila s touto technikou:

https://mintbymichelle.com/blogs/news/start-to-finish-decoupage-transformation


Jasný, hladký, intenzívny vzhľad

Tento postup je vhodný na väčšie rovné plochy. Lepidlo nerieďte a papier na dekupáž nevlhčíte.
1. Potrite požadovaný povrch hrubou vrstvou lepidla na drevo a nechajte ho zaschnúť

2. Zopakujte bod č.1

3. Umiestnite obrázok na požadovaný povrch a položte naň papier na pečenie.

4. Nahrejte si žehličku na strednú teplotu (bez naparovania) a začínajúc od stredu obrázka smerom von, prechádzajte obrázok žehličkou, až kým obrázok nie je celkom prilepený.
V prípade, že obrázok nanášate na málo namáhaný povrch, nie je potrebné, aby ste ho pri tejto technike fixovali. Na namáhaný povrch môžete použiť buď tvrdý voskový olej, alebo lak Annie Sloan. Na tmavé odtiene odporúčame použiť lesklý lak. Jednotlivé vrstvy laku nechajte vyschnúť a ďalšiu vrstvu nanášajte vždy na suchý povrch.

Ako Michelle narába šikovne so žehličkou si pozriete tu:

https://mintbymichelle.com/blogs/news/fast-furious-upcycle

Obrázok odporúčame nanášať celý a až po dokonalom uschnutí použitím ostrého noža prerezať okraje šuplíkov, prípadne skriniek.


Nákupný košík
Návrat hore