VEĽKÝ VÝPREDAJ farieb ANNIE SLOAN. ZĽAVA 15% -25% Pri nákupe nad 70€ je doprava zdarma.

Najčastejšie otázky a odpovede o Annie Sloan Chalk Paint®

Čo sú Chalk Paint® dekoratívne farby od Annie Sloan?

Rovnako ako veľa iných farieb aj farby Chalk Paint™ obsahujú uhličitan vápenatý. Názov Chalk Paint (kriedová farba, kriedové farby) vznikol na základe jej konzistencie a vzhľadu, ktorý evokuje štruktúru matného zamatového povrchu.

Chalk Paint® dekoratívne farby sú jedninečné farby určené na maľovanie nábytku, ale môžu sa používať aj na maľovanie stien, podláh, kožených či textilných poťahov, kovových alebo plastových doplnkov, chladničiek a zároveň aj exteriérových povrchov ako sú napríklad dvere či záhradný nábytok. Môžu sa do nich namočiť textílie alebo sa dá maľovať priamo na látku. Farby sú vodou riediteľné a tým pádom aj vysoko ekologické. Navyše sú takmer úplne bez zápachu, takže sa s nimi pohodlne pracuje aj v interiéri. A nemusíte sa obávať ani neporiadku, farba sa dá veľmi ľahko umyť, či už z podlahy alebo stola.

Chalk Paint® dekoratívne farby obsahujú vysoký podiel farebných pigmentov s veľmi malým (takmer žiadnym) obsahom čiernej. To zaručuje, že sa jednotlivé odtiene veľmi dobre navzájom miešajú.

Ako maľovať s farbami Chalk Paint?

S jedným litrom farby Chalk Paint natriete približne 13 m2 povrchu v jednom nátere. Vo väčšine prípadov bude postačovať jeden náter farby. Chalk Paint veľmi dobre chytá na takmer všetky povrchy, vždy je však dobre povrch odmastiť jarovou vodou a v prípade hladkého a lesklého povrchu aj zľahka prebrúsiť, zlepšíte tým priľnavosť farby.

Predtým ako začnete, obráťte plechovku hore dnom, dobre zatraste a následne dôkladne premiešajte. Ak je farba príliš hustá, môžete do nej pridať trocha vody. Väčšinou je farba v plechovke hustotou vhodná priamo na natieranie. Časom pri práci sa voda vyparuje a farba hustne. Aby sa vám farba dobre rozotierala a nemíňali ste jej zbytočne veľa, môžete si do nej priliať trochu vody. Nie však veľa, lebo čím viac vody pridáte, tým znižujete  kryciu schopnosť. Pre dosiahnutie dobrých výsledkov odporúčame používať kvalitné štetce z našej ponuky.

Farbu Chalk Paint môžete smelo nanášať aj na už zavoskované či zalakované povrchy, odporúčame však povrch zdrsniť brúsnym papierom, prípadne použiť terpentín na odstránenie vosku.

Je nutné na farby Chalk Paint® použiť aj vosk CLEAR SOFT WAX?

Áno, farby Chalk Paint je vždy nutné zafixovať. Použiť môžete lak od Annie Sloan pre namáhanejšie povrchy (kuchynské skrinky, podlahy, exteriér), alebo pre matný zamatový vzhľad Chalk Paint® priesvitný vosk. Vosk dodá náteru odolnosť, v závislosti od odtieňa farby aj veľmi jemný lesk. Je to jednoduché dopracovať sa ku krásnemu výsledku. Na nanášanie môžete použiť bavlnenú handričku alebo originálny voskovací štetec Annie Sloan, ktorý vosk dostane aj do rohov a ťažšie prístupných miest.

Pre hrubý odhad spotreby miniete jednu 500 ml plechovku vosku k približne 3-4 litrom farby. Samozrejme záleží na množstve nanesených vrstiev. Štandardne postačuje jedna vrstva. Pre lepšiu odolnosť môžete naniesť aj dve tenké vrstvy s časovým odstupom (cca 24 hod), aby stihli vrstvy preschnúť. A vždy je dobré nechať si nejaký vosk po ruke a v prípade potreby môžete zašpinené miesta alebo aj celý kus nábytku znova prevoskovať. Keď vosk dobre uzavriete, vydrží veľmi dlho.

Keď nanášate vosk robte to tak, ako keď si krémujete ruky. Prebytočný vosk ihneď zotierajte dole. Použite na to nechlpatú bavlnenú handričku, alebo handričku z netkanej textílie. Povrch neleštite hneď, ale nechajte ho 24 hodín uschnúť. Následne ho môžete jemne preleštiť čistou handričkou, alebo aj nechať tak ak sa vám páči skôr matný finiš.

Menej je niekedy viac a nie je žiaden dôvod nanášať vosk v hrubej vrstve. Vosk by mal byť ihneď po správnom nanesení na dotyk pocitovo suchý. Pracujte po menších častiach, aby vosk nestihol uschnúť predtým ako ho rovnomerne roznesiete a prebytočný vosk zotriete.

Na zvýraznenie ťahov štetca alebo vytvorenie patiny môžete použiť farebné vosky – tmavý, čierny a biely. Opakovaným použitím priesvitného vosku na tieto farebné vosky ich účinok zjemníte. Pred nanesením farebných voskov odporúčame vždy najprv naniesť tenkú vrstvu priesvitného vosku. Nanášanie farebných voskov tak bude jednoduchšie a budete nad nimi mať lepšiu kontrolu.

Vosk bude na dotyk suchý rýchlo, na úplné vytvrdnutie a dozretie potrebuje ale trocha viac času. Tento proces môže trvať 5 až 21 dní v závislosti od okolitej teploty. Vosku aj farbám vyhovuje teplo a sucho. Chlad a vlhko ovplyvňuje nielen priľnavosť farieb a vosku, ale aj predlžuje čas jeho zretia.

Naozaj nemusím nábytok pred maľovaním brúsiť?

Vo väčšine prípadov brúsenie vôbec nie je potrebné. Farby majú výbornú priľnavosť k väčšine povrchov. Stačí nábytok umyť, zbaviť prachu a odporúčame ho dobre odmastiť. Samozrejme sú prípady, keď pôvodný náter prebrúsiť treba – odstrániť už olupujúci, odstávajúci náter, ošúchať hrdzu a je dobré aj veľmi hladký lesklý povrch mierne zdrsniť (melamínové a laminátové povrchy).

V palete odtieňov Chalk Paint® nájdete 44 odtieňov, od jemných a svetlých až po silné a výrazné. Annie Sloan vyberala tieto odtiene veľmi odborne takže ich viete výborne miešať medzi sebou a vytvoriť tak nekonečné množstvo vlastných odtieňov.

Ak chcete nejaký odtieň zosvetliť, použite Old White alebo Pure. Old White dodá farbe jemný vintage nádych, Pure zasa posunie farbu do modernejšieho štýlu.

Ten správny pomer musíte nájsť skúšaním – môžete kľudne aj prstami zmiešavať jednotlivé odtiene na papieri alebo plastovej podložke. Ak chcete byť precíznejší použite na namiešanie správneho pomeru odmerku alebo lyžičku.

Začnite jedným dielom (plastový pohár, miska) vybratého odtieňa a pomaly pridávajte Old White alebo Pure. Napríklad jeden diel Provence a dva diely Old White vám dajú pomer 1:2, čo v tomto prípade vytvorí krásny mäkký jemne svetlo tyrkysový odtieň ako na starých francúzskych okeniciach. Ak použijete na zosvetlenie pôvodnej farby Pure, výsledný odtieň bude žiarivejší a čerstvejší, modernejší.

Je dobré odložiť si takto namiešaný odtieň aspoň na kúsku papiera, aby ste ho vedeli znova namiešať.

Aký typ štetca na maľovanie s Chalk Paint® je vhodný?

Váš štetec nemusí byť drahý, vyberajte si však kvalitné štetce. Nie je nič frustrujúcejšie ako nekvalitný štetec, ktorý neustále zanecháva štetiny vo farbe a nesadne dobre do ruky, či nenaberá na seba dostatočné množstvo farby. Ideálne sú štetce z prírodných materiálov. Štetiny by mali byť mäkké a dlhé, dostatočne flexibilné, avšak mali by dovoliť urobiť efekt, ktorý požadujete.  Ak viete, že sa chystáte do viacerých “projektov premien”, odporúčame do kvalitného štetca zainvestovať. Farby z neho vymyjete tak ľahko, že Vám bude stačiť jeden kvalitný štetec a vydrží vám ozaj dlhší čas. Po skúsenostiach môžeme štetce Annie Sloan z našej ponuky naozaj odporúčať.

V našej ponuke nájdete dva druhy štetcov od Annie Sloan na dekoratívne maľovanie. Prvý je jemný plochý štetec s umelým vlasom (Chalk Paint Flat Brush), ktorý je primárne určený na hladšie maľovanie. Pri maľovaní zanecháva minimálne ťahy a pri správnej technike dokážete vytvoriť takmer hladký povrch. Dostupný je v dvoch veľkostiach.

Druhým typom štetca je oválny štetec z prírodného vlasu. Jeho charakteristickou črtou je, že necháva v nátere krásnu textúru ťahov, čo sa dá potom využiť pri ďalších technikách dekoratívneho maľovania. Štetec dokáže naraz nabrať veľké množstvo farby a ľahko sa s ním dostanete aj do kútov a záhybov. Dostupný je v troch veľkostiach, náš najobľúbenejší je prostredný, veľkosť 12 (po novom \“M\“).

Samostatným typom štetca je voskovací štetec, s ktorým bude voskovanie nábytku rýchlejšie a precíznejšie. Navyše spotrebujete menej vosku ako pri použití handričky. Ak budete robiť na väčšom projekte, voskovací štetec určite oceníte. V dispozícii v dvoch veľkostiach, na bežné použitie postačuje malý.

Po nanesení farby sa mi v nej objavili škvrny, fľaky, ako by prerážal pôvodný náter. Čo s tým?

Ak maľujete surové ešte ničím nenatreté drevo, je dobré naniesť na suky a mastnejšie miesta vrstvu šelaku. Šelak je tvrdý lak na báze prírodných živíc, ktorý používajú hlavne reštaurátori nábytku. Ten dokáže spoľahlivo zabrániť presvitaniu škvŕn a tanínov z nového, ale aj zo starého dreva.

Občas sa môže stať, že škvrna prerazí po prvom nátere farby. Príčinou často býva pôvodný náter na olejovej báze. Najčastejšie sa to stáva na nábytku z rokov 1930 – 1940.

Ak takáto škvrna prerazí cez náter, naneste cez ňu vrstvu šelaku. Vrstva šelaku by mala škrvnu zablokovať. V ojedinelých prípadoch je potrebné neniesť aj dve vrstvy šelaku. Po uschnutí môžete pokračovať v maľovaní farbou. Šelak funguje ako blokátor a nedovolí preniknúť škvrnám opäť cez farbu.

Čo ak nechcem aby môj kúsok nábytku pôsobil ošúchane? Sú tieto farby aj pre mňa?

ÁNO. Chalk Paint® nie sú farby určené len na vytvorenie zanedbaného a ošúchaného vzhľadu! S týmito farbami dokážete vytvoriť veľké množstvo rôznych povrchov. Ak chcete, aby náter pôsobil hladko, stačí si farbu mierne zriediť vodou a nanášať ju jemne jedným smerom. Pre dosiahnutie krásneho hladkého povrchu je ideálne použiť ploché štetce od Annie Sloan. Majú extrémne jemné syntetické štetiny a minimalizujú viditeľnosť ťahov štetcom. Ideálne sú dva nátery farby (prvý zriedený iba trošku, druhý viac). Ak si prajete mať povrch úplne hladký, natretú farbu zľahka prebrúste jemným brúsnym papierom (zrnitosť 400). Potom stačí zavoskovať svetlým voskom a  na druhý deň preleštiť. Rýchle a jednoduché.

Ako zabezpečiť, aby bol náter s Chalk Paint® trvácny?

Ideálnym partnerom farieb Chalk Paint® je Clar Soft Wax – číry vosk od Annie Sloan. Vosk sa používa na zafixovanie farby, dodá jej trvácnosť a špecifický mierny odlesk. Vosk sa používa iba na maľované nábytky a predmety používané v interiéri. Ak chcete maľovať predmety do exteriéru – nábytok NEVOSKUJTE. Ak maľujete miesta, ktoré vyžadujú ešte vyššiu odolnosť, odporúčame naniesť dve vrstvy farby a následne povrch zavoskovať minimálne 2-3 krát s odstupom 24 hodín.

Alternatívou k vosku je použitie laku Annie Sloan, ktorý ma opodstatnenie pri veľmi namáhaných plochách ako sú kuchynské a kúpeľňové skrinky, podlaha a nábytok v exteriéri.

Ako mám náter správne zavoskovať?

Clear Soft Wax číry vosk sa nanáša vždy až po uschnutí farby. Nanášať ho môžete buď oválnym voskovacím štetcom alebo bavlnenou nechlpatou handričkou. Vosk je potrebné do farby vmasírovať (tak ako keď si krémujete ruky). Prebytočný vosk odstráňte. Tento krok určite nevynechajte. Vždy po vmasírovaní vosku prebytočný odstráňte handričkou. Na druhý deň nábytok preleštíte čistou bavlnenou handričkou. Potom získa náter krásny jemný odlesk.

Ako sa starať o voskovaný povrch?

Vo všeobecnosti stačí voskovaný povrch jemne preleštiť vlhkou alebo suchou handričkou z mikrovlákna. V prípade potreby môžete pridať aj jemný saponát. Silnejšie škvrny sa z voskovaného povrchu dajú odstrániť jemným prevoskovaním postihnutého miesta handričkou s trochou priesvitného vosku. Každý čistiaci prostriedok ktorý použijete, postupne stiera vosk z povrchu. Preto odporúčame používať neagresívne prostriedky a handričku. Pravidelné používanie čistiacich prostriedkov môže mať za následok potrebu prevoskovania po nejakom čase.

Pod poháre a horúce šálky vždy používajte podložky. Voskovaný povrch držte ďalej od zdrojov veľkého tepla a prílišnej vlhkosti. Vosk je rozpustný v alkohole, preto sa neodporúča jeho použitie na barových pultoch. Vyhnite sa použitiu sprejových leštidiel, pretože môžu obsahovať riedidlá alebo silikón, ktorý by mohol spôsobiť rozpúšťanie vosku.

Je farby a vosky od Annie Sloan bezpečné použiť aj na detský nábytok a hračky?

Absolútne! Oboje, farby aj vosky sú bezpečné pre použitie na detskom nábytku a hračkách. Odporúčame však nábytok aj hračky pred uvedením do používania nechať postáť aspoň pár dní.

Sú farby Chalk Paint® a Clear Wax vosk od Annie Sloan tou správnou voľbou pre kuchynské a kúpeľňové skrinky?

Určite ÁNO! Farby Chalk Paint® dajú skrinkám autentický jedinečný vzhľad odlišný od dokonalých hladkých „strojových“ povrchov. Výborné je, že nie je skrinky vôbec potrebné brúsiť, ani dávať nejaký základný podkladový náter. Keďže sa jedná o namáhanejší povrch, stačí náter iba viac krát zavoskovať, odporúčame min. 2-3 krát s odstupom času 24 hodín. Ak bude po čase potrebné, stačí náter jemne poumývať teplou mydlovou vodou a opätovne prevoskovať.

Na zafixovanie kúpeľňových skriniek môžete použiť aj Annie Sloan lak, ktorý je vodeodolný.

Chcem si premaľovať svoju kuchynskú linku. Ako mám postupovať?

Odporúčame si dvierka linky odmontovať, oveľa lepšie sa s dvierkami robí ak sú vo vodorovnej polohe a môžete ich presúvať. Dvierka dobre odmastite, výborný je denaturovaný lieh. Ak chcete meniť pôvodné úchytky, odporúčame pôvodné dierky zatmeliť. Pri výbere nových úchytiek nebudete limitovaní roztečou pôvodných úchytiek. Zatmelené miesta môžete prebehnúť tenkou vrstvou laku. Ak je povrch dvierok veľmi hladký a lesklý, odporúčame ho zľahka zdrsniť brúsnym papierom. A môžete začať maľovať. Odporúčame použiť štetce Annie Sloan, sú výborné, dobre sa s nimi pracuje a nevypadávajú z nich chĺpky. Naneste prvú vrstvu farby. Skúste maľovať neriedenou farbou, pekne postupne. Najprv v záhyboch, horšie dostupných miestach, potom maľujte rovné hladké plochy. Prvý náter nechajte dobre uschnúť. Pri laminátových, fóliovaných povrchoch aspoň 24 hodín, aj keď farba je na pohľad suchá do pár hodín. Čím dlhšie prvý náter postojí, tým viac vytvrdnutejší a lepšie prichytený k povrchu. Potom naneste druhú vrstvu farby, ktorá náter pekne zjednotí. Farbu na druhú vrstvu si môžete trošku zriediť s vodou. Nie priveľmi, aby Vám farba nestekala. Opäť nechajte dobre uschnúť, aspoň pár hodín, druhá vrstva schne rýchlejšie. Ak je potrebný ďalší náter, naneste ho. Tretí náter je poväčšine  potrebný ak je podklad veľmi tmavý a chcete ho premaľovať na bielo. Dve vrstvy by však mali bohato stačiť.

Na zafixovanie farby na kuchynských skrinkách a všeobecne na veľmi namáhanom povrchu, odporúčame použiť lak Annie Sloan. Nanášajte ho až na dokonalo uschnutú farbu penovým valčekom, alebo mäkkým štetcom  v dvoch tenučkých vrstvách. Druhú vrstvu laku nanášajte až po dokonalom uschnutí prvej, min. po 24 hodinách.

Sú Chalk Paint® použiteľné aj do exteriéru?

Farby Chalk Paint môžete bez problémov použiť aj v exteriéri. Dobre chytajú na tehly, betón, kameň a aj terakotu. Farby sa pri použití v exteriéri nevoskujú. Na zafixovanie náteru v exteriéri určite použite lak Annie Sloan s UV filtrom. Lak je dostupný v lesklom a matnom prevedení. Lesklý je voči poveternostným vplyvom odolnejší. Farba aj lak potrebujú zhruba 3-4 týždne na vyzretie. Odporúčame počas tohto obdobia nevystavovať nábytok dažďu. Pozrite si inštruktážne video, ako na to.

V prípade, že v exteriéri nepoužijete lak, ale necháte len čistý náter, postupom času môže farba blednúť, pretože sama o sebe neobsahuje žiadne počasiu odolné prísady. V závislosti od požadovaného vzhľadu a špecifických podmienok okolitého prostredia, môže byť potrebné náter z času na čas obnoviť.

Chalk Paint® nie je úplne odporúčaná na teakové a iné veľmi mastné drevo. Ak si nie ste istý, vždy vyskúšajte náter na menšej ploche.

Môžem Chalk Paint® farby použiť aj na steny?

Pri aplikácii Chalk Paint® na steny použite veľký štetec. Ideálny je originálny Annie Sloan štetec na steny. Pri maľovaní štetcom miniete menej farby ako keď maľujete valčekom. Navyše náteru pridáte trochu hĺbky a textúry. Na záver môžete steny zavoskovať. Nie je to ale nevyhnutné, náter je štandardne oteruodolný a dobre priedušný. Nie je však umývateĺný.

Ak potrebujete dosiahnuť odolný a umývateľný povrch, použite farbu špeciálne určenú na steny – Annie Sloan Wall Paint. Je dostupná v limitovanom množstve rovnakých odtieňov ako farba Chalk Paint. Náter je ale menej priedušný, môžete ho však smelo umývať vodou, takže je obzvlášť vhodný na viac namáhané povrchy

Existujú aj farby na stenu  Wall Paint. Aký je medzi nimi rozdiel?

Chalk Paint Paint® farby sú primárne vyvinuté na použitie na nábytok, avšak je možné ich použiť aj na steny. Stena je po ich nanesení hladká a zamatovo matná, stena ostáva priedušná, farba sa neotiera. Farby Wall Paint od Annie Sloan sú špeciálne určené na stenu, ktoré zanechávajú mierne lesklý povrch. Sú výborne do miestností  s veľmi namáhanými stenami – steny okolo schodísk, vstupné haly, kuchyne a pod. Wall Paint sú oderu vzdorné, nepoškriabateľné a umývateľné. Môžu slúžiť aj ako tabuľová farba, takže môžete na steny kresliť kriedami a následne to poľahky umyť. Nie sú vhodné do vlhkých prostredí.

Maľovanie podlahy s Chalk Paint.

Chalk Paint® môžete bez obáv použiť aj na namaľovanie betónovej či drevenej podlahy. A to aj v prípade, že už boli predtým farbené či lakované. Na umytú a očistenú podlahu naneste aspoň dve vrstvy farby Chalk Paint®. Po dôkladnom uschnutí posledného náteru povrch zalakujte Annie Sloan Lakom. Lak nanášajte v dvoch tenkých vrstvách štetcom, alebo lakovacím valčekom. Medzi jednotlivými vrstvami nechajte poriadne uschnúť.

Pred maľovaním si vždy na menšom kúsku otestujte, ako sa správa farba a následne lak na konkrétnej podlahe, pretože vás môžu nepríjemne prekvapiť prerážajúce škvrny z pôvodných náterov.

Dá sa Chalk Paint použiť aj na kov?

Chalk Paint® môžete bez obáv použiť aj na rôzne kovové povrchy. Farba dokáže oživiť napríklad starý medený povrch alebo aj iné kovové armatúry alebo príslušenstvo. Samotná farba dokonca spomaľuje proces hrdzavenia.

Všetky hrdzavé povrchy je ale potrebné pred maľovaním obrúsiť a ošetriť prípravkom proti hrdzi.

Použitie Annie Sloan laku.

750 ml Annie Sloan laku vystačí približne na 19 m2. Výdatnosť je ovplyvnená spôsobom aplikácie a nasiakavosťou podkladu. Lak sa vždy nanáša vo veľmi tenkej vrstve. Výsledný vzhľad môže byť ovplyvnený predchádzajúcimi nátermi povrchu.

Pri použití Annie Sloan laku treba mať na pamäti, že je penetrovací (prechádza cez náter farby) a môže vytiahnuť škvrny a taníny z dreva. To sa najčastejšie stáva pri bielych odtieňoch, kedy prerazia žltkasté škvrny. Pred použitím laku vždy náter otestujte na niekoľkých menších plochách. Ak sa škvrny náhodou objavia, jednoducho celý povrch najprv pretrite lakom a potom môžete znova naniesť farbu. Nezabudnite farbu po uschnutí znova zalakovať.

Chcem použiť Chalk Paint® farby na vrchnú dosku jedálenského stola. Ako zabezpečím, aby bol stôl odolný, mohol sa často umývať? Máme menšie deti a stôl veľmi nešetríme. Ako mám postupovať?

Clear Soft Wax od Annie Sloan po poriadnom dozretí a vytvrdnutí zabezpečuje dobrú ochranu farbám Chalk Paint®, vytvára povrch, ktorý sa dobre udržiava. Postupujte tak, že aplikujete najmenej 2 nátery Chalk Paint® farby. Po uschnutí zavoskujte čírym voskom 2-3 krát s odstupom času 24 hodín. To zabezpečí odolnosť a trvácnosť náteru. Pre obnovenie náteru po čase je dobré povrch jednoducho umyť mäkkou handričkou, jemným mydlom a teplou vodou. A znovu zavoskovať. Takto povrch stola viete vždy po čase oživiť a obnoviť.

Odolnejšou alternatívou k použitiu Clear Soft Wax (vosku), je použiť  odolný lak Annie Sloan (matný, alebo lesklý), ktorý naneste v dvoch tenkých vrstvách valčekom alebo štetcom. Zabezpečíte tak náteru dlhú životnosť a výbornú odolnosť. Lak nie je možné použiť na voskovaný povrch. Ak chcete stôl zalakovať, na voskovaný povrch dajte najprv vrstvu Chalk Paint farby a až potom lak.

Za aký čas náter a vosk úplne vytvrdnú a dozrejú?

Chalk Paint® farby sú vodou riediteľné. Farbám na báze vody trvá približne 3-4 týždne kým úplne vytvrdnú. Chemický proces dozretia farby trvá výrazne dlhšie ako len samotné uschnutie. Annie Sloan Soft Wax obsahuje zložky, ktoré potrebujú čas na vyprchanie, po ktorom sa vosk stáva tvrdým a odolným. Tento proces vytvrdnutia vosku môže trvať niečo medzi 4-6 týždňami v závislosti od podmienok. Vlhký, studenší priestor a hrubšia vrstva vosku môže tento proces predĺžiť. Všeobecne tieto nátery dobre a rýchlejšie vytvrdnú v teplejšom a suchšom prostredí. Neznamená to však, že počas tohto obdobia svoj namaľovaný nábytok nesmiete používať, len sa k nemu správajte šetrnejšie.

Ako sa starať o štetce?

Aby vám Chalk Paint® štetce dlho vydržali, vyžadujú si trocha vašej starostlivosti. Ihneď po domaľovaní zo štetca vytlačte čo najviac prebytočnej farby a následne štetec umyte pod prúdom teplej vody s prídavkom samotánu (napr. Jar). Umývajte dovtedy, kým štetiny nie sú úplne čisté. Štetec sušte zavesený hlavou dole.

Štetec po voskovaní takisto umyjete v teplej vode s pridaním saponátu. Odporúčame najprv prebytočný vosk utrieť do handričky. Potom nastriekajte saponát rovno do štetca a o dlaň umývajte pod prúdom teplej vody. Keďže je vosk mastný, umývanie treba zopakovať dva až trikrát. Aj vosk sa ale dá zo štetca umyť úplne. Nepoužívajte príliš silné a agresívne čističe, mohlo by to skrátiť životnosť štetca.

Nákupný košík
Scroll to Top