VEĽKÝ VÝPREDAJ farieb ANNIE SLOAN. ZĽAVA 15% -25% Pri nákupe nad 70€ je doprava zdarma.

Ako maľovať s farbami na stenu Annie Sloan Wall Paint

Príprava povrchu

Povrch pred maľovaním treba očistiť od prachu a nečistôt. Ak sa chystáte maľovať surovú omietku alebo nesúrodý povrch, použite štandardný penetračný náter, ktorý zjednotí nasiakavosť povrchu. V prípade veľmi znečistenej steny (stena zožltnutá od nikotínu, prípadne fŕkance od kávy, čaju a pod.), treba stenu poriadne umyť mydlovou vodou s pridaním octu a takisto použiť penetračný náter.

Výdatnosť farby

Z jednej 2,5 L plechovky natriete cca. 27,5 m2 (so vzorkou 120ml cca. 1,3 m2) a v prepočte na litre to je 11 m2 z 1L. Výdatnosť je uvádzaná pre jeden náter. Odporúčame dva nátery, najmä ak je prechod medzi pôvodným a novým odtieňom výrazný. Výdatnosť sa môže líšiť aj v závislosti od stavu natieraného povrchu.

Skúška odtieňa

Ak idete premaľovávať poškodené či mastné alebo inak nesúrodé povrchy, urobte si skúšku. Odporúčame vyskúšať náter najprv na menšej ploche, aby ste zistili, že nedochádza k nejakej neželanej reakcii s predchádzajúcimi nátermi.

Výber odtieňa

Pre správny výber odtieňa vám odporúčame návštevu predajne, kde si jednotlivé odtiene môžete pozrieť naživo. Prípadne si môžete najprv zakúpiť malú vzorku a vyskúšať si ju priamo u vás doma.

Maľovanie štetcom, prípadne valčekom

Najlepší výsledok dosiahnete použitím originál štetecov na steny od Annie Sloan. Dostane sa do všetkých nerovností omietky, náter býva rovnomernejší, menej sa narobíte a minie sa aj menej farby. Hladšie typy omietky namaľujte aj valčekom.

Riedenie farby

Farbu nie je nutné riediť. Farba je v plechovke pripravená priamo na použitie, treba ju len poriadne premiešať. Ak by ste ju zriedili, stratí sa krycia schopnosť a odtieň sa môže zosvetliť (viditeľné najmä pri tmavších odtieňoch).

Schnutie farby

Náter je suchý cca. po 1,5 hodine, ak vás ale čas úplne netlačí, nechajte to schnúť aj dlhšie. Avšak pozor, prvé dva týždne sa k nemu treba správať trocha opatrnejšie, pretože ešte prebieha zrenie a tvrdnutie.

Umývanie nafarbenej steny

Náter dosiahne plnú odolnosť cca. po jednom týždni. Potom ju už môžete v prípade potreby umyť. Odporúčame použiť len teplú vodu s prídavkom neagresívneho saponátu (napr. jar). Ťažká chémia by náter predsa len mohla poškodiť.

Kedy môžete dať druhú vrstvu

Prvý náter je suchý cca. po 1,5 hodine, záleží však aj na okolitej teplote, vlhkosti a natieranom povrchu. Určite nič nepokazíte, keď počkáte trocha dlhšie.

Umývanie náradia po použití

S farbou na náradí si poradí teplá voda s pridaním saponátu. Všetko umyte bezprostredne po maľovaní.

Prostredie s problematickou vlhkosťou (staré domy)

Pre takýto typ steny odporúčame radšej siahnuť po priedušnej alternatíve, použite Chalk Paint kriedovú farbu od Annie Sloan. Tento náter však na záver nie je umývateľný.

Miešanie odtieňov

Miešanie odtieňov Wall Paint je možné. Ak si napríklad chcete niektorý z odtieňov zosvetliť, môžete si pomôcť niektorým z bielych odtieňov Wall Paint. Pomer si vážte a zapíšte, aby ste ho opätovne vedeli opäť namiešať.

Môže sa s farbou Wall Paint maľovať aj nábytok?

Wall Paint je navrhnutá tak, aby korešpondovala a ladila s paletou odtieňov Chalk Paint™ kriedových farieb. Nemá však takú dokonalú priľnavosť na hladké povrchy. Preto pri maľovaní nábytku radšej siahnite po Chalk Paint™ farbe, ktorá má oproti Wall Paint oveľa lepšiu priľnavosť.

Uskladnenie nespotrebovanej farby

Na plechovke dobre poutierajte zvyšky farby okolo vrchnáka a pod vrchnák vložte potravinovú fóliu. Zabráni vniknutiu vzduchu do plechovky a jej vysušeniu. Skladujte ju pri bežnej izbovej teplote, nenechávajte ju na priamom slnku a nenechajte ju zmrznúť. Ak bude v plechovke už menej farby, prelejte si ju do väčšieho zaváraninového pohára, označte a dobre uzatvorte. Vydrží tak aj rok, či dva.

Nákupný košík
Scroll to Top