VEĽKÝ VÝPREDAJ farieb ANNIE SLOAN. ZĽAVA 15% -25% Pri nákupe nad 70€ je doprava zdarma.

Ako maľovať s Annie Sloan Satin Paint

Annie Sloan Satin Paint je farba, ktorú môžete použiť na interiérové ​​drevo alebo kov. Táto odolná \“saténová farba\“ s jemným leskom sa líši od kriedovej farby Annie Sloan Chalk Paint™ v tom, že na ochranu a konečnú úpravu po maľovaní nie je potrebné nanášať vosk ani lak. Výber 14tich odtieňov prináša to najlepšie z palety kriedových farieb Chalk Paint a farieb na steny Wall Paint.

Farba je určená na namáhané povrchy v domácnosti ako sú napr. lišty, okenné parapety, dvere a samozrejme nábytok všetkého druhu. Všetko ale iba v interiéri.

Čo sú saténové farby Satin Paint

Ide o najnovší produkt v rodine Annie Sloan farieb. Satin Paint sú umývateľné, utierateľné, rýchloschnúce interiérové farby na vodnej báze s nízkym obsahom VOC (organické prchavé látky) s veľmi jemným 10% leskom. Náter je po maľovaní hladký bez viditeľných ťahov štetca a je veľmi odolný.

Čo je možné maľovať s Annie Sloan Satin Paint

Náter je po namaľovaní veľmi odolný, preto je vhodný na všetky namáhané plochy v byte, napr. na dvere, podlahové lišty, zárubne, kuchynské linky, či parapety, ale aj na bežný nábytok. Farba je vhodná na drevené a kovové povrchy.

Je potrebné Annie Sloan Satin Paint fixovať?

Nie. Farba už v sebe obsahuje fixačnú zložku, preto nie je nutné náter na záver voskovať, či lakovať. Satin Paint farby sú vhodné na množstvo rôznych povrchov, primárne však na drevené a kovové prvky v interiéri. Nie sú vhodné na podlahy, tu radšej siahnite po farbách Chalk Paint a laku na záver.

V prípade veľmi namáhaného povrchu môžete náteru pridať extra ochranu nanesením Annie Sloan laku.

Ako pripraviť povrch pred maľovaním

Satin Paint farby nevyžadujú náročnú prípravu, avšak maľovaný povrch dobre odmastite a veľmi lesklé, lakované povrchy určite odporúčame aj prebrúsiť. Povrch pred maľovaním zbavte všetkého prachu, špiny a mastnoty. Na odmastenie použite odmasťovač na vodnej báze, saponát, mydlo, príp. náš bezfosfátový odmastňovač TSP. Čím lepšia príprava nábytku, tým lepší výsledok na záver. Príprava kovových povrchov – povrch prebrúste, vyčistite a dobre odmastite. Kovové povrchy, ktoré už boli maľované tiež prebrúste, zbavte prachu a mastnoty. Použitie základnej farby na kov zaistí dlhšiu trvácnosť náteru a tiež ochráni samotný kov.

Myslíte na to, že ak chcete docieliť pekný hladký povrch, aj podklad musí byť hladký:)

Koľko farby budete potrebovať

Výdatnosť 750ml balenia je 11m2 v jednom nátere. Farba má veľmi kvalitné pigmenty a výborne kryje, pre pekný dokonalý vzhľad odporúčame naniesť dve vrstvy. V prípade, že budete maľovať tmavý povrch na bielu, rátajte s jednou vrstvou naviac.

Je potrebné farbu riediť?

Nie. Farbu treba iba veľmi dobre premiešať. Je pripravená v konzistencii vhodnej na priame nanášanie. Riediť farbu vodou sa odporúča pri maľovaní úplne nového ešte neoštreného dreva, ktoré je veľmi nasiakavé. V takom prípade si urobte redšiu verziu farby (cca 3 diely farby a 1 diel vody) a naneste na povrch. Vytvoríte tak výbornú podkladovú bázu pre druhú plnú vrstvu. Podobne postupujte, ak chcete premaľovať veľmi tmavý povrch na výrazne svetlejšiu farbu.

Je Satin Paint vhodná na detský nábytok a detské hračky?

Áno. Farba je certifikovaná ako bezpečná na použitie na detské hračky a nábytok (EU Toy Safety Directive BS EN 71-3-2019)

Ako dlho farba Satin Paint schne?

Čas schnutia je približne 60 minút. Záleží od teploty a vlhkosti prostredia a tiež od hrúbky nanesenej vrstvy. Druhú vrstvu môžete naniesť po 1-2 hodinách, keď je povrch na dotyk suchý. Celková doba tvrdnutia náteru je približne 14 dní. Po tomto čase náter získa úplnu tvrdosť a odolnosť. V prípade maľovania povrchov vo vlhkom prostredí (napr. kúpeľňa) nechajte jednotlivé vrstvy schnúť dlhšie. Počas 14 dňovej doby „tvrdnutia“ náteru povrch nevystavujte prílišnej záťaži a neumývajte ho.

Ako vyčistiť náradie po práci?

Štetce, valčeky a iné náradie vyčistite teplou vodou pridaním saponátu. Môžete použiť aj mydlo na čistenie štetcov z našej ponuky, ktoré štetce umyje a zároveň ošetrí. Po dôkladnom vymytí štetce usušte pomocou handričky a nechajte doschnúť zavesené dolu hlavou.

Ako uskladniť nespotrebovanú farbu

Farbu skladujte na suchom a chladnom mieste. Nevystavujte ju príliš vysokým, či nízkym teplotám. Nenechajte ju zmrznúť. Ak miniete viac než polovicu plechovky, prelejte zvyšok farby do menšej vzduchotesnej nádoby. Farba tak vydrží dlhšie. Odporúča sa spotrebovať ju do 6 mesiacov od zakúpenia.

Nákupný košík
Scroll to Top